10 نکته برای انتخاب اسم نوزاد

10 نکته برای انتخاب اسم نوزاد

10 نکته برای انتخاب اسم نوزاد

طوفان مغزی راه بیندازید، تصمیم بگیرید که می خواهید برایکودکتانچه اسمی انتخاب کنید؟ یک اسم قدیمی؟ یک اسم مشهور؟ یا یک اسم خاص و تک؟
 
تاریخ و سنت های خانوادگی را در نظر بگیرید، خانواده شما ممکن است سنت نامگذاری خاصی داشته باشد که شما تمایل داشته باشید آن را ادامه بدهید. ممکن است دوست داشته باشید اسم  جد مادری یا پدری خود و یا همسرتان را بر روی نوزادتان بگذارید.

لیستی ازنامهایی را که دوست دارید و یا معنای خاصی دارند را بنویسید، شما و همسرتان باید لیست خود را آماده کنید؛ سپس لیست ها را با هم مقایسه کنید و اسامی که بین لیست هردو مشترک است انتخاب کنید و اسم های غیر مشترک را خط بزنید. به این طریق چند اسم نهایی دارید که کار انتخاب اسم را برای شما راحت تر می کند.

 به اسم قهرمان های زندگی تان فکر کنید، ممکن است دوست داشته باشید اسم فرزندتان شبیه قهرمان های زندگی تان باشد. 

در انتخاب نام کودک برگرفته از باورها و اعتقادهایتان دقت کنید،  این موضوع را در نظر بگیرید شاید فرزند شما وقتی بزرگ شود اعتقاداتش با شما تفاوت داشته باشد و با نامش هماهنگی نداشته باشد

اسم فرزند شما در تمام زندگیش همراهش است ،اسمی که برای فرزندتان انتخاب می کنید اولین هدیه ی شما به اوست. در انتخاب اسم نیکو تمام تلاش خودتان را به کار ببرید.

اسمی انتخاب کنید که هر دو  آن را دوست داشته باشید، قرار است این اسم را بارها در زندگیتان صدا کنید و بشنوید.

 اسمی را انتخاب نکنید که بین دختر و پسر مشترک باشد، ممکن است فرزندتان را به دردسر بیندازد.

 سعی کنید حتی المقدور اسمی را انتخاب کنید که به فامیلی فرزندتان هم بخورد و همخوانی داشته باشد


 اسمی را انتخاب کنید که فقط به یک صورت تلفظ شود تا فرزند دلبندتان با مشکل خاصی مواجه نشود.

ارسال نظر
  • همراه گرامی دلبند :
  • از اینکه نظرات خود را به اشتراک می گذارید سپاسگزاریم، قطعا پیشنهادات و نظرات شما در ارائه خدمات شایسته تر به دلبند کمک خواهد کرد.
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.