جدیدترین اسباب بازی ها

اسباب بازی نوزاد:

اسباب بازی های دوران نوزادی با هدف برانگیختن حواس بینایی، شنوایی و لامسه‌ی نوزاد طراحی شده اند. در این دوران، استفاده از اسباب بازی هایی که علاوه بر رشد نوزاد به هماهنگی دست و چشم او کمک می کند و همچنین اسباب بازی هایی که تعامل بیشتری بین نوزاد و والدین برقرار می کند توصیه شده است. همواره یادتان باشد در تهیه اسباب بازی های نوزادی موضوع ایمنی اسباب بازی در اولویت قرار دارد.

اسباب بازی هایی با جنس نرم و لطیف برای لمس کردن، فشردن و نگه داشتن آنها در دست هر چند در مدتی کم، اسباب بازی ها و جغجغه هایی موزیکال با صدایی آرام و ملایم به طوری که نوزاد با شنیدن صدای آنها سرش را چرخانده و سعی در گرفتن آنها دارد و همینطور اسباب بازی ها یا کتاب هایی همراه با تصاویری بزرگ و تضاد رنگی بالا به جهت برقراری تماس چشمی و دنبال کردن رنگ ها و تصاویر با چشم از جمله اسباب بازی های مناسب دوران نوزادی می باشد.
بعد از اتمام دوران نوزادی و تا قبل از پیش دبستانی، بنا به سن و علاقه‌ی کودک اسباب بازی های موزیکال، فکری، ساختنی، نقش آفرینی و کمک آموزشی مدارس به دسته بندی اسباب بازی ها اضافه می شوند.

اسباب بازی های نقش آفرینی:
اسباب بازی های نقش آفرینی نیز کودک را با مشاغل و حرفه های گوناگون آشنا می کند و کودک می تواند با کسب تجربه های جدید، استعدادهای خود را بیشتر بشناسد و در آینده انتخاب های بهتر و سازنده تری در زندگی داشته باشد. اسباب بازی های نقش آفرینی، هنری و موسیقی با هدف بهبود روابط اجتماعی و تعاملات، پرورش ذوق هنری، خلاقیت و خیال پردازی کودک، تقویت اعتماد به نفس و رشد هوش موسیقیایی و ... به رشد کودک کمک می نماید.

اسباب بازی های خلاقانه:

امروزه خلاقیت، داشتن قوه‌ی ابتکار و تحلیل منطقی، کلید موفقیت فردی انسانهاست که اگر مهارت های اجتماعی و ارتباطات موثر نیز با آن تلفیق گردد موفقیت ها دو چندان می شوند و اسباب بازی های خلاقانه می تواند در این زمینه کمک کننده باشد. اسباب بازی های خلاقانه انواعی از اسباب بازی ها هستند که علاوه بر سرگرم کردن کودک، به تحریک خلاقیت او کمک می نماید، به تخیلات کودک پر و بال می دهد و کودک را به انجام کارهای خلاقانه و مبتکرانه تشویق می نماید و نقش بسزایی در زندگی و آینده دلبندتان خواهد داشت. این نوع اسباب بازی ها کودک را برای ساعت های زیادی به خود مشغول می نماید و به کودک برای طراحی چیزهای نو و جدید کمک می کند. برای داشتن کودکی خلاق و مبتکر باید در انتخاب اسباب بازی های او دقت زیادی به خرج دهید و اسباب بازی های دلبندتان را به درستی انتخاب نمایید.