کتاب کودک

همان گونه که بازی کردن و نوع اسباب بازی های کودک بر شکل گیری شخصیت او در بزرگسالی اثر گذار است، کتاب های مناسب سن کودک و خواندن کتاب برای او در دوران کودکی نیز در رشد فکر و ذهن او تاثیر می گذارد. خواندن کتاب برای کودکی که هنوز خواندن و نوشتن نمی داند باعث می گردد او در آینده به کتاب و کتاب خوانی علاقمند گردد و به این ترتیب کتاب مانند دوستی مهربان همواره همراه کودک خواهد بود. خواندن کتاب مناسب برای کودک علاوه بر ایجاد سرگرمی، موجبات افزایش قدرت حافظه و تقویت تمرکز کودک می شود و ضمنا بر بهبود مهارت های شنیداری و نوشتاری کودک و بالا بردن سطح آگاهی و دانش او موثر است. فروشگاه اینترنتی دلبند نیز با جمع آوری بهترین عناوین کتاب کودک از بهترین نویسنده ها و بخش بندی آن بر اساس رده سنی و موضوع کتاب، والدین گرامی را در راه خرید کتاب های خوب و مناسب سن کودک یاری می دهد.

دسته بندی کتاب کودک بر اساس موضوع 

کتاب پارچه ای و پلاستیکی

کتاب هایی از جنس پارچه یا پلاستیک که کودک به راحتی می تواند آن ها را به داخل حمام ببرد و در هنگام آب بازی از آن ها استفاده نماید. این کتاب ها عموما ضد آب، نرم و بادوام بوده و برای نوزادان و کودکان با سنین پایین مناسب است. کتاب های حمام به طور کلی تصویر محور هستند و با داشتن رنگ های مختلف به تقویت حس بینایی کودک کمک زیادی می نماید، به طوری که توجه کودک را جلب کرده و علاقه به کتاب از همان سنین بسیار پایین شکل می گیرد. 

کتاب کار

کتاب کار شامل کتاب هایی است که کودک می تواند با کمک آن ها رنگ آمیزی و یا درست کردن کاردستی را یاد بگیرد. با استفاده از این نوع کتاب ها کودک انواع رنگ ها، اشکال هندسی، حیوانات و ... را می شناسد و خلاقیت و مهارت های او شکوفا می گردد. کتاب های کار ابزارهایی ساده ولی خلاقانه برای کودک هستند که بسیار هدفمند گردآوری شده اند و کودک را با مفاهیم کاربردی آشنا می نمایند.

کتاب روانشناسی

بخش کتاب های روانشناسی فروشگاه دلبند شامل کتاب هایی است که برای همه والدین مناسب است، از مادران باردار و پدران در انتظار بچه گرفته تا والدینی که می خواهند کودکانی مستقل تربیت نمایند. این گونه کتاب ها راهنمای پدر و مادران در طول زندگی با فرزندشان خواهند بود و چگونگی رفتار با آنان را به خوبی آموزش می دهند. همچنین مادران گرامی در طول بارداری خود نیز می توانند از کتاب های آموزش بارداری نظیر کتاب بارداری دامیز استفاده نمایند.

کتاب شعر

کتاب های شعر کودکانه همان داستان ها و قصه های بچه گانه همراه با ریتم است و شعرهای کودک به دلیل آهنگ خاصی که دارند کودک را بیشتر به کتاب علاقمند می کنند و به این ترتیب کلمات بهتر از قبل در ذهن آنان باقی می ماند. پس برای آموزش دادن به کودک راحت تر و بهتر است که از کتاب های شعر استفاده نمایید. شعر احساسات کودک را برمی انگیزد و کودک را با کلمات بیشتری آشنا می کند و به این ترتیب مهارت های گفتاری و نوشتاری او بهبود می یابد.

کتاب کودک

کتاب کودک شامل انواع و اقسام کتاب های مربوط به کودک از قصه و داستان گرفته تا کتاب های مصور، سخنگو و موزیکال است که علاوه بر ایجاد سرگرمی برای کودک او را با جهان اطراف خود به خوبی آشنا می کند و کودک با مشاهده تصاویر موجود در کتاب، مفاهیم را بهتر درک می کند و به این ترتیب نیروی تخیل او نیز پر و بال می گیرد.

جدیدترین کتاب کودک

خرید کتاب برای کودک

همان گونه که گفته شد اگر می خواهید کودک دلبندتان به کتاب و کتاب خوانی علاقمند شود از کودکی برای او کتاب های خوب و مناسب بخوانید. این روزها یافتن کتاب مناسب برای کودک کمی سخت و دشوار شده است و باید قبل از هر چیز به محتوای کتابی که برای کودک دلبند خود تهیه می نمایید دقت کنید. حتی تصویرهای کتاب نیز باید تصویرهای مناسبی باشند چرا که کودک بیش از بزرگترها به تصاویر کتاب دقت می نماید و این تصاویر هستند که به قوه تخیل او پر و بال می بخشند. موقع خرید حتما به نام نویسنده و انتشارات کتاب دقت نمایید و نویسندگان خارجی و ایرانی خوب در این زمینه را بشناسید. ضمنا حتما به سبک مورد علاقه کودک خود توجه نمایید و سعی کنید کتاب هایی که برای او تهیه می نمایید در همان زمینه باشد.

کتاب و کتابخوانی کودک

برای کودک دلبند خود که هنوز خواندن و نوشتن بلند نیست کتاب بخوانید و با صبر و حوصله به سوالاتش پاسخ دهید. کودکان با خوانش شما و دیدن تصاویر کتاب صحنه های مختلف کتاب را برای خود به تصویر می کشند و به این ترتیب قدرت خیال پردازی آن ها شکل می گیرد و به او کمک می کند تا بهتر و راحت تر با دیگران ارتباط برقرار کنند. دایره لغات کودک نیز با بیشتر خواندن و بیشتر شنیدن گسترده تر می شود. این روزها کتاب های صوتی نیز در بازار وجود دارد ولی سعی کنید حتما خودتان وقت بگذارید و برای کودک دلبندتان کتاب بخوانید، رابطه عاطفی عمیقی که بین والدین و کودک وجود دارد و صدای مهربانانه پدر و مادر هیچ گاه جایگاه خود را به صدای کتاب صوتی نمی دهد. پس طی روز و خصوصا قبل از خواب حتی برای چند دقیقه با صدای خود برای کودک کتاب بخوانید. تعامل با دنیای بیرون و ارج نهادن به ارزش های انسانی از همین کتاب خوانی ها در کودک ایجاد می شود و تا سال های سال در بزرگسالی نیز همراه او خواهد بود. پس برای شکل گیری شخصیت کودک دلبندتان از خرید اسباب بازی مناسب و انتخاب کتاب های درخور کودک غافل نشوید.

فروشگاه اینترنتی دلبند نیز با جمع آوری بهترین عناوین کتاب کودک و دسته بندی آن به چند گونه متفاوت از جمله دسته بندی بر اساس رده سنی، موضوع کتاب و انتشارات کمک می کند تا شما بتوانید کتاب مناسب کودک دلبند خود را بهتر و راحت تر بیابید.