دسته بندی رده سنی

دسته بندی موضوعات

دسته بندی انتشارات

خرید کتاب برای کودک

همان گونه که گفته شد اگر می خواهید کودک دلبندتان به کتاب و کتاب خوانی علاقمند شود از کودکی برای او کتاب های خوب و مناسب بخوانید. این روزها یافتن کتاب مناسب برای کودک کمی سخت و دشوار شده است و باید قبل از هر چیز به محتوای کتابی که برای کودک دلبند خود تهیه می نمایید دقت کنید. حتی تصویرهای کتاب نیز باید تصویرهای مناسبی باشند چرا که کودک بیش از بزرگترها به تصاویر کتاب دقت می نماید و این تصاویر هستند که به قوه تخیل او پر و بال می بخشند. موقع خرید حتما به نام نویسنده و انتشارات کتاب دقت نمایید و نویسندگان خارجی و ایرانی خوب در این زمینه را بشناسید. ضمنا حتما به سبک مورد علاقه کودک خود توجه نمایید و سعی کنید کتاب هایی که برای او تهیه می نمایید در همان زمینه باشد.

کتاب و کتابخوانی کودک

برای کودک دلبند خود که هنوز خواندن و نوشتن بلند نیست کتاب بخوانید و با صبر و حوصله به سوالاتش پاسخ دهید. کودکان با خوانش شما و دیدن تصاویر کتاب صحنه های مختلف کتاب را برای خود به تصویر می کشند و به این ترتیب قدرت خیال پردازی آن ها شکل می گیرد و به او کمک می کند تا بهتر و راحت تر با دیگران ارتباط برقرار کنند. دایره لغات کودک نیز با بیشتر خواندن و بیشتر شنیدن گسترده تر می شود. این روزها کتاب های صوتی نیز در بازار وجود دارد ولی سعی کنید حتما خودتان وقت بگذارید و برای کودک دلبندتان کتاب بخوانید، رابطه عاطفی عمیقی که بین والدین و کودک وجود دارد و صدای مهربانانه پدر و مادر هیچ گاه جایگاه خود را به صدای کتاب صوتی نمی دهد. پس طی روز و خصوصا قبل از خواب حتی برای چند دقیقه با صدای خود برای کودک کتاب بخوانید. تعامل با دنیای بیرون و ارج نهادن به ارزش های انسانی از همین کتاب خوانی ها در کودک ایجاد می شود و تا سال های سال در بزرگسالی نیز همراه او خواهد بود. پس برای شکل گیری شخصیت کودک دلبندتان از خرید اسباب بازی مناسب و انتخاب کتاب های درخور کودک غافل نشوید.

فروشگاه اینترنتی دلبند نیز با جمع آوری بهترین عناوین کتاب کودک و دسته بندی آن به چند گونه متفاوت از جمله دسته بندی بر اساس رده سنی، موضوع کتاب و انتشارات کمک می کند تا شما بتوانید کتاب مناسب کودک دلبند خود را بهتر و راحت تر بیابید.