کیف و کفش (پسرانه)کیف و کفش خصوصا کفش مناسب از نیازهای ضروری هر کودکی است. از آنجایی که کودک در مرحله رشد است و استخوان های او در حال شکل گیری می باشند، انتخاب کفش مناسب برای پای دلنبدتان از اهمیت بسزایی برخوردار است و ایمنی و راحتی کفش از اصلی ترین گزینه ها برای انتخاب کفش کودک خواهد بود. علاوه بر کفش، انتخاب کیف درخور جثه و سن کودک نیز مهم و ضروری است. توجه به فاکتورهای اندازه، وزن، کارایی و دوام کیف می تواند به شما کمک نماید تا کیفی مناسب دلبندتان تهیه نمایید. از آنجایی که سلامت کودک برای پدر و مادر بسیار با اهمیت است، والدین هنگام انتخاب و خرید کیف و کفش برای کودک دلبند خود به کیفیت و ایمنی آن نیز توجه ویژه ای دارند. فروشگاه اینترنتی دلبند نیز با فراهم کردن مجموعه ای از کیف، کفش، دمپایی و صندل کودک، که برای انتخاب و خرید بهتر و راحت تر به صورت ذیل دسته بندی شده اند می کوشد تا در رشد و سلامت جسمی کودک دلبند شما موثر باشد.

کفش کودک

از آنجایی که کودکان برای مدت زمان زیادی در مدرسه و یا بیرون از خانه کفش به پا دارند و اغلب در حال شیطنت، دویدن و بازی هستند، کفش نامناسب می تواند به پای دلبندتان آسیب بزند. ایجاد تاول، نا فرم شدن انگشتان پا خصوصا انگشت شست، التهاب ناخن و التهاب پوستی از جمله آسیب هایی است که کفش نامناسب می تواند ایجاد نماید. استخوان بندی انسان در کودکی شکل می گیرد و کودک همواره در حال رشد است، پس کفشی که برای کودک دلبند خود انتخاب می نمایید نباید مانع از رشد استخوان های پای کودک گردد و یا به پاهای دلبندتان آسیب بزند.

انعطاف پذیری و کشش کفش کودک از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که کودک همواره در حال پریدن و فعالیت کردن است و یک کفش خشک و غیر قابل انعطاف موجب آزار و اذیت کودک خواهد شد. پوست کودک لطیف و حساس است، پس توجه به جنس کفش نیز مهم خواهد بود. هنگام تهیه کفش برای کودکتان باید کفشی را انتخاب کنید که هوا به آن نفوذ نماید تا از مشکلات پوستی جلوگیری کند. نکته دیگری که باید به آن توجه نمایید سایز کفش است. انتخاب سایز نامناسب می تواند موجب نافرم شدن پای کودک گردد و یا باعث شود ناخن های پا در گوشت فرو رود و درد و ناراحتی فراوانی را برای کودک دلبندتان به همراه داشته باشد. پس حتما در انتخاب سایز دقت فرمایید، پای کودک باید چند میلی متر از جلو و چند میلی متر از ته کفش فاصله داشته باشد ولی توجه داشته باشید تا کفش در پای کودک زیادی گشاد نباشد.

برای انتخاب سایز درست کفش بهتر است پای کودک را به کمک متر و یا خط کش از پاشنه تا بزرگترین انگشت اندازه گیری نمایید، ما نیز در فروشگاه اینترنتی دلبند کف همه کفش ها را اندازه گرفته و در زیر هر سایز درج نموده ایم. پس با تطبیق دادن اندازه کف کفش ها با اندازه پای دلبند خود می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید و خیالتان از بابت انتخاب سایز درست راحت باشد. ضمنا بهتر است کف هر دو پا را اندازه گیری نمایید به این دلیل که ممکن است اندازه پاها کمی با یکدیگر متفاوت باشد. از آنجایی که پای کودک در حال رشد است هر ماه اندازه کفش دلبندتان را بررسی نمایید تا کفش برای دلبندتان کوچک نشده باشد.

پس اگر سلامتی کودک دلبندتان برای شما اهمیت دارد باید در انتخاب کفش مناسب برای کودک دلبند خود دقیق و نکته بین باشید و حتی با هزینه بیشتر کفشی با کیفیت تر و با دوام تر برای کودک خود تهیه نمایید و همچنین مطمئن باشید که اندازه کفش را مناسب با پای دلبند خود خریداری می نمایید.

کیف کودک

کیف کودک اعم از کوله پشتی، کیف ورزشی و استخری، کیف مدرسه و یا کیف دوشی نیز باید به درستی برای کودک انتخاب گردد. از آنجایی که کیف سنگین می تواند به ستون فقرات کودک دلبند شما فشار و آسیب وارد نماید، وزن کیف از اهمیت زیادی برخوردار است و باید مواظب باشید تا وسایل زیادی را نیز در کیف دلبندتان قرار ندهید. کیف کودک نهایت می تواند 10 درصد وزن کودک باشد و کیف سنگین فشار زیادی را بر شانه، گردن و ستون فقرات کودک اعمال خواهد کرد و می تواند منجر به بدفرمی مهره های کمر کودک شود. کیف انتخابی شما برای کودکتان باید برای جثه و رده سنی او مناسب باشد به طوری که کیف برای شانه های کودک خیلی بزرگ نباشد. به مورد استفاده کیف نیز باید دقت فرمایید مثلا برای مدرسه کودک کیف ورزشی و استخری مناسب نیست و یا برای مهد کودک و پیش دبستانی کوله پشتی های پولیشی و عروسکی انتخاب خوبی است.

لازم است کیف کودک بادوام و با کیفیت باشد چرا که کودکان ممکن است با کیف خود به درستی برخورد نکنند و کیف کودک اگر دارای استحکام و کیفیت بالا باشد آسیبی به آن وارد نخواهد شد  و هر چند وقت یک بار مجبور به تهیه و خریداری مجدد کیف برای کودک دلبند خود نخواهید شد. هنگام خرید کیف برای کودک خود، به بندهای کیف، تعداد جیب های آن و جزییات کیف کودک دقت فرمایید چرا که این گزینه ها نیز می تواند در انتخاب کیف اهمیت داشته باشد. تیم عکاسی فروشگاه دلبند نیز تمام تلاش خود را می کند تا از تمام زوایای کیف ها، جیب ها و داخل کیف عکس بی اندازد تا انتخاب را برای کاربران عزیز راحت تر نماید.

دمپایی و صندل کودک

دمپایی و صندل نیز از لوازم مورد نیاز برای کودک است چرا که کودک صبر و تحمل بزرگسالان را ندارد، خصوصا در هنگام گردش و تفریح که مدام در حال فعالیت و رفت و آمد است تمایلی به پوشیدن کفش های بندی و یا حتی چسبی ندارد و می خواهد رفت و آمدش راحت باشد. پس برای این منظور بهتر است از پاپوشی استفاده کنیم که رفت وآمد را برای کودک دلبندتان راحت نماید و دمپایی گزینه ای مناسب برای این مواقع خواهد بود.

همچنین در فصل گرم تابستان پوشیدن کفش می تواند برای کودک سخت و طاقت فرسا باشد و استفاده از دمپایی و صندل خصوصا صندل می تواند این مشکل را مرتفع نماید و علاوه بر اینکه از تعریق پای کودک جلوگیری به عمل می آورد، موجب نفوذ هوا به پا خواهد شد. برای انتخاب دمپایی و صندل بهتر است به نرم و سبک بودن آن توجه فرمایید. اندازه دمپایی و صندل نیز باید متناسب با اندازه پای دلبندتان انتخاب گردد، برای انتخاب درست اندازه نیز می توانید از همان روش که در قسمت کفش کودک بیان شد استفاده نمایید.

چکمه کودک

در روزهای سرد پاییز و زمستان های برفی از خرید و تهیه چکمه برای کودک دلبند خود غافل نشوید. چکمه ها به گونه ای طراحی شده اند که از خیس شدن پای کودک در برف و باران جلوگیری می کنند و کفی آن ها نیز به گونه ای است که مانع از سر خوردن کودک شما بر روی سطوح لیز و برفی خواهد شد. چکمه های بچه گانه علاوه بر اینکه سبک و راحت است، مقاوم و محکم می باشد و گزینه ای مناسب برای کودک دلبند شما در فصول سرد سال خواهد بود. چکمه، دستکش، شال گردن و کلاه بافت ضروری ترین نیاز برای کودک دلبند شما در فصل زمستان و به هنگام برف بازی است و به این ترتیب می توانید ایمنی کودک را تامین نمایید.
علاوه بر این موارد چکمه ها دارای طرح های شاد و جذابی هستند که کودکان را به خود جذب می نمایند و با خرید چکمه برای کودک خود می توانید دلبندتان را شاد و خوشحال نمایید.


انتخاب کیف و کفش ایمن و تناسب آن با رده سنی کودک، هوش و ذکاوت پدر و مادر را نشان می دهد. پس اگر سلامتی و ایمنی کودک دلبندتان برای شما اهمیت دارد حتما کیف و کفش مناسبی را برای کودک دلبند خود تهیه نمایید. این روزها در بین انبوهی از کیف و کفش های پرزرق و برق با طرح های آنچنانی،  انتخاب کیف و کفش با کیفیت و قیمت مناسب برای مادران و پدران کاری وقت گیر و طاقت فرسا است و فروشگاه دلبند در این راستا بستری را فراهم نموده تا شما بتوانید انتخابی درست با قیمتی مناسب برای کودک دلبند خود داشته باشید.