قوانین و مقررات خرید اینترنتی از مجموعه دلبند
آرزوی دلبند...            آراستگی دلبندانمان "
 
مجموعه فروشگاه اینترنتی دلبند در تلاش است تا در کنار کیفیت محصولات، آسودگی، سهولت و  امنیت خرید اینترنتی برای مشتریان عزیز فراهم گردد.
در این راستا، قوانین و مقرراتی مورد نیاز است تا ارائه خدمات با کیفیتی درخور همراهان گرامی دلبند، انجام گردد و رضایت همراهان دلبند را به ارمغان آورد لذا از همراهان گرامی تقاضا می نماییم حتماً قبل از اقدام به خرید، این قوانین و مقررات را مطالعه نمایند.
ارائه خدمت به مشتری در مجموعه دلبند به شکل زیر می باشد:

ساعت کاری مجموعه دلبند در روزهای عادی از 8:00 تا 18:00 و در روزهای پنج شنبه از 8:00 تا 13:00 می باشد.
مجموعه دلبند در روزهای جمعه، تعطیلات رسمی و تعطیلاتی که دولت جمهوری اسلامی ایران خارج از تقویم اعلام می نماید، تعطیل می باشد.
زمان پاسخگویی به تماسها و پیام های مشتریان از طریق تلفن، پست الکترونیک، تلگرام، واتس اپ، اینستاگرام و  ... در ساعات کاری می باشد.
مجموعه اینترنتی دلبند متعهد است پیام ها و سفارش های کامل شده را به ترتیب اولویت دریافت، در اولین روز کاری پس از تعطیلات رسیدگی و پاسخگویی نماید.
 
روش های ارتباطی دلبند و مشتریان:
مجموعه دلبند از طریق تلفن، شبکه های اجتماعی (اینستاگرام، تلگرام و واتس اپ)، پیامک و پست الکترونیک (ایمیل) با مشتریان خود در ارتباط است.
 
عضویت در سایت:
لازمه ارائه خدمت و ثبت سفارش در مجموعه فروشگاهی دلبند، ثبت نام و درج اطلاعات کامل و صحیح،می باشد. لذا لازم است  همراهان گرامی در زمان ورود اطلاعات مندرج در فرم ثبت نام، دقت کافی را مبذول فرمایند. این اطلاعات به عنوان امانت و بصورت محرمانه نزد مجموعه دلبند محفوظ می باشد. هرگونه تماس، ارسال سفارش ها، مکاتبات و مواردی از این دست، با استفاده از این اطلاعات انجام می شود و کیفیت ارائه خدمت ما اغلب به آن اطلاعات بستگی دارد.
 
پرداخت و تکمیل سفارش:
ملاک تکمیل فرآیند سفارش اعلام کد رهگیری می باشد و سفارش هایی که به هر دلیل کد رهگیری دریافت ننمایند، مورد تایید نمی باشند.
ثبت سفارش به روش پرداخت کارت به کارت، تنها پس از واریز مبلغ سفارش و تسویه حساب کامل میسر می باشد.
در روش پرداخت کارت به کارت یا آنلاین ناموفق، مشتری باید در زمانی که پرداخت خود را تکمیل نمود، از طریق یکی از روشهای ارتباطی، پرداخت خود را به مجموعه اعلام نماید.
 تا زمانیکه اعلام پرداخت برای دلبند از سوی مشتری مشخص نشده باشد، تکمیل فرآیند و ارسال سفارش توسط دلبند میسر نمی باشد.
مجموعه دلبند در قبال بانکهای عاملی که بعنوان درگاه اینترنتی خدمات رسانی می کنند و سایر روش های پرداخت،  مسئولیتی را  بر عهده نداشته و تنها واریز یا عدم واریز مبلغ را می تواند تایید نماید. تنها مرجع پاسخگوی مورد اطمینان در این زمینه، بانک عامل و شرکتهای تابعه آنها می باشند. در این موارد قطعاً هر کمکی که از سوی مجموعه دلبند برای مساعدت به مشتری وجود داشته باشد که از عهده دلبند خارج نباشد، ارائه می شود.
کد تخفیف:
کدهای تخفیف به صورت مناسبتی در برخی اعیاد و مناسبتها از طریق سایت یا دیگر روشهای ارتباطی، بصورت عمومی یا خصوص در اختیار مشتریان مجموعه دلبند قرار میگیرد. بعضی از کدهای تخفیف دارای حداقل میزان خرید و یا شرایط خاص هستند که در صورت نیاز به اطلاع مشتریان خواهد رسید.
نحوه بهره برداری از کد تخفیف، بسته به شرایط آن کد متفاوت بوده و مدت زمان اعتبار آن محدود می باشد و مشتریان عزیزی که با لحاظ نمودن شرایط آن کد هدیه خرید می نمایند، مشمول بهره مندی از تخفیف مربوطه می شوند.
امکان اعمال تغییر در شرایط کد تخفیف صادر شده  و یا استفاده از آن برای فرد دیگری وجود ندارد.
کدهای تخفیف یک بار مصرف بوده و هر مشتری تنها یک بار می تواند از کد تخفیف استفاده نماید.
کدهای تخفیف روی یک سری از محصولات قابل اعمال نیست که البته این اتفاق بسیار استثنایی می باشد.

در صورت رخ دادن اختلالات سیستمی یا غیر سیستمی و یا موارد خاص، امکان عدم فعال سازی و یا  اجرایی نشدن کدهای تخفیف وجود دارد. در این موارد از طریق سایت و یا دیگر روشهای ارتباطی ، اطلاع رسانی انجام خواهد گرفت.
 
پرداخت هزینه سفارش:
پرداخت هزینه سفارش ها از 3 طریق امکان پذیر می باشد:

  • درگاههای بانکی بصورت آنلاین (اینترنتی)
  • کارت به  کارت در هنگام خرید از سایت (پس از ثبت سفارش)
  • پرداخت در محل تهران و شهرستان (مبلغ سفارش به همکار واحد ارسال دلبند و یا مامور پست تحویل می گردد)

نکته : در موارد خاص مجموعه دلبند در خصوص عدم پذیرش ثبت سفارش به صورت پرداخت در محل، مختار است.
 
ارسال و بسته بندی تهران:
ارسال سفارش در شهر تهران 
از طریق پیک اکسپرس (همان روز یا فردای سفارش)، با پیک دلبند بین (24 تا 72 ساعت کاری) و یا از طریق پست سفارشی امکان پذیر می باشد.

ارسال سفارش ها در مناطق 22 گانه تهران که از طریق پیک دلبند انجام می شود مشمول 15 هزار تومان هزینه ارسال می باشد و هزینه ارسال با پست سفارشی 10 هزار تومان است و در صورتی که مبلغ خرید مشتری بیشتر از 300 هزار تومان باشد، هزینه ارسال با پست سفارشی و یا پیک دلبند رایگان می باشد.
همچنین هزینه ارسال از طریق ارسال اکسپرس 40 هزار تومان است و هزینه ارسال از طریق الو پیک نیز بر عهده مشتری می باشد.

محدوده ارسال توسط پیک دلبند در شهر تهران
مناطق تحت پوشش پیک دلبند در شهر تهران، از شرق به بزرگراه های لشگرک و یاسینی، از جنوب به بزرگراه آزادگان، و از غرب به بزرگراه آیت اله مهدوی کنی محدود می باشد. مناطق خارج از این محدوده (مانند شهرری، شهرک امام خمینی (ره)، دریاچه چیتگر،ایران خودرو، بزرگراه همدانی، شهرک استقلال و ...)، از طریق پست جمهوری اسلامی انجام میشود.

در صورتی که به هر دلیلی مبلغ پرداختی بابت سفارش مشتری کمتر از 250 هزار تومان باشد،سفارش مشمول پرداخت هزینه ارسال می باشد.
در صورتی که مشتری به هر دلیلی در زمان مراجعه همکاران ارسال دلبند، سفارش را لغو نماید، مشمول پرداخت هزینه ارسال می گردد.
ارسال سفارش ها در شهر تهران، پس از هماهنگی بازه زمانی با مشتری  انجام می شود. در صورتیکه مشتری امکان تحویل گرفتن سفارش در بازه زمانی مذکور را نداشته باشد و یا به هر دلیلی مجموعه دلبند نتواند ارسال را با مشتری هماهنگ کند (مانند عدم پاسخگویی مشتری به تماس دلبند) امکان ارسال مجدد سفارش تا 72 ساعت کاری (از روز تماس) وجود دارد.
مسئولیت کالا برای آن دسته از مشتریانی که آدرسی بجز آدرس منزل یا محل کار و یا بستگان نزدیک خود را به دلبند اعلام می نمایند بر عهده مشتری است و دلبند مسئولیتی در مورد اینکه سفارش را به آدرسها یا اشخاصی غیر از مشتری اصلی تحویل نماید، ندارد.
* اگر مشتری ساکن تهران درخواست دریافت فوری سفارش خود را داشته باشند و امکان سرویس دهی توسط پیک دلبند میسر نباشد، پس از هماهنگی تلفنی با مشتری، امکان ارسال سفارش توسط پیک منطقه ای وجود دارد. در این موارد هزینه ارسال بر عهده مشتری است و کیفیت تحویل سفارش از حیطه مسئولیت دلبند خارج است.
منظور از پیک منطقه، تمامی پیکهایی است که ماموریت ارسال سفارش مشتری را بر عهده دارند مانند الوپیک، اسنپ باکس، پیک باد پا و ... می باشد.
لازم به توضیح است با توجه به اینکه پیک منطقه ای به دفتر مجموعه بازگشت ندارد، امکان پرداخت به صورت در محل وجود ندارد و مجوز خروج سفارش از مجموعه، منوط به پرداخت آنلاین و یا کارت به کارت می باشد.
در روزها و مناسبت های خاص و یا شرایط ویژه، ممکن است ارسال و یا تحویل سفارش ها پس از 72 ساعت صورت پذیرد.

نکته: در موارد خاص مجموعه دلبند در خصوص سفارش های ثبت شده تهران با پست سفارشی مختار است که سفارش را با پیک دلبند ارسال نماید، ولی از بازه زمانی ارسال با پست جمهوری اسلامی ایران عدول نخواهد کرد.

ارسال و بسته بندی شهرستان:
ارسال سفارش های شهرستان، پس از 1 روز کاری انجام می گردد.

در خصوص سفارش های ثبت فیش و پرداخت در محل شهرستان، زمان ارسال سفارش، حداقل 1 روز کاری پس از اخذ تاییدیه مالی یا انجام هماهنگی تلفنی با مشتری، می باشد.

در روزهای خاص کاری و در زمان برگزاری جشنواره ها (مانند روزهای پایان سال، شب یلدا،جشنواره ارسال رایگان و تخفیف عمومی و ...)، فروشگاه دلبند در خصوص ارسال با تاخیر بیشتر از 1 روزکاری مختار است.
فروشگاه دلبند برای مشتریانی که سفارش های متعدد در یک روز ثبت می نمایند، سفارش ها را تجمیع نموده و حداکثر تا 3 روز کاری سفارش به پست تحویل می دهد.
ارسال سفارش های تمامی شهرهای استان های مختلف کشور، شهرستان های استان تهران و مناطق خارج از محدوده ارسال توسط پیک دلبند در شهر تهران*، از طریق پست جمهوری اسلامی ایران انجام می گردد.
تعهد کاری شرکت پست جهت مرسوله های پست پیشتاز  3 روز کاری می باشد و هزینه ارسال آن مبلغ 19 هزار تومان می باشد.
تعهد کاری شرکت پست جهت مرسوله های پست سفارشی بین 2 تا 7 روز کاری می باشد و هزینه ارسال پست سفارشی-پرداخت آنلاین مبلغ 15 هزار تومان می باشد که برای سفارش های بیشتر از 300 هزار تومان، رایگان می باشد. ضمنا هزینه ارسال با پست سفارشی-پرداخت درمحل با احتساب کارمزد اداره پست (هزینه ای که اداره پست به دلیل دریافت مبلغ درب منزل به هزینه ارسال اضافه می کند)، 20 هزار تومان است.
در صورتیکه جهت تایید سفارش، نیاز به اطلاع نظر مشتری باشد و به هر دلیلی پاسخی از مشتری دریافت نگردد، حق تصمیم لغو و یا عدم لغو سفارش برای دلبند محفوظ می باشد.
با توجه به اینکه در فرآیند چیدمان در انبار یا ارسال کالا امکان دارد کالاهایی که دارای بسته بندی، جعبه و یا ... تحت فشار قرار بگیرند، لذا ممکن است تحویل سفارشات عینا مطابق جعبه و یا بسته بندی اولیه صورت نگیرد که این مورد از اختیار مجموعه دلبند خارج است.
با عنایت به سیاستهای پست جمهوری اسلامی و یا شرکتهای ثالثی که به منظور انجام ثبت و ارسال بسته های پستی با پست همکاری می نمایند، این امکان وجود دارد که برخی از شهرها، بنادر، مناطق و ... بنابر دلایل خاص تحت پوشش ارسال قرار نگیرد. در این صورت مجموعه دلبند جهت ارسال سفارش ها به این مناطق، معذور است. در این صورت این مطلب به مشتری اطلاع رسانی و  تعیین تکلیف نهایی صورت می گیرد.
طبق اعلام اداره پست، ارسال سفارشات به جزیره کیش تنها از طریق پست پیشتاز امکان پذیر است و سرویس "پرداخت در محل" برای مرسولات کیش فعال نمی باشد.  همچنین امکان مرجوع کردن کالا از جزیره کیش وجود ندارد. 
جهت تایید سفارش های پرداخت در محل، از طرف دلبند با مشتری تماس گرفته می شود و در صورت تایید، اقدام به آماده سازی و ارسال می گردد. در صورت عدم تایید یا پاسخ گو نبودن مشتری، سفارش حداکثر تا 48 ساعت لغو می گردد.
سقف مجاز جهت خرید به صورت پرداخت در محل شهرستانها، 1.000.000 تومان می باشد. به این معنی که سفارش هایی که مبلغ آنها بیشتر از این مبلغ می باشند، در صورتی ارسال خواهند شد که مبلغ سفارش تا 24 ساعت پس از ثبت سفارش، به حساب دلبند واریز گردند.
اداره پست جمهوری اسلامی، بر اساس آدرس و شماره تماس مرقوم شده توسط شما در سفارش به آدرس مقصد مراجعه می نمایند. در صورتیکه اطلاعات مندرج دقت و صحت لازم را نداشته باشند و یا مشتری در زمان مراجعه مامور پست در محل حاضر نباشد، مرسوله به مجموعه دلبند برگشت داده می شود.
در صورت مرجوع شدن سفارش به دلبند، ارسال مجدد آن (بدون در نظر گرفتن رایگان شدن سفارشهای بالای 300 هزار تومان) مشمول هزینه ارسال می گردد.

مجموعه دلبند در خصوص تجمیع ارسال سفارشهایی که در یک روز و به یک آدرس ثبت شده اند، مختار است .
مرسوله هایی که از مجموعه خارج و تحویل اداره پست می شوند، تحت اختیار و تصمیم گیری اداره پست قرار دارد و مجموعه دلبند دخل و تصرفی در خصوص ارسال کالا و نحوه و کیفیت تحویل آن ندارد.
 
خرید، تعویض و مرجوعی کالا:
در زمان انجام فرآیند کنترل کیفی هر کالا، تمامی اندازه ها، سایز، رنگ، جنس پارچه و دیگر اطلاعات مورد نیاز، بطور کامل و شفاف در بخش توضیحات آن کالا در سایت دلبند آورده می شود تا مشتری بتواند با توجه به آن، کالا و مشخصه  مناسب را انتخاب نماید.
انتخاب و سفارش کالا به منزله مطالعه کامل توضیحات و در نظر گرفتن اندازه های اعلام شده برای هر محصول، تلقی می شود.
امکان رزرو کالا (سفارش) برای مشتری میسر نمی باشد.
سفارش هایی که به هر دلیل تا 3 روز کاری تعیین تکلیف نشوند، به صورت سیستمی لغو می شوند و پس از لغو سفارش، مشتری هیچگونه حقی در خصوص سفارش و کالاها ندارد.
سفارش هایی که به صورت اینترنتی ثبت و پرداخت شده باشند و به هر دلیلی نیاز به هماهنگی با مشتری داشته باشند ولی امکان هماهنگی با مشتری میسر نشود، حداکثر تا 3 روز کاری جهت تعیین تکلیف به صورت رزرو باقی مانده و در صورت عدم انجام هماهنگی، سفارش از طرف فروشگاه تعیین تکلیف و ارسال می گردد.
مجموعه اینترنتی دلبند هیچ مسئولیتی برای تامین مجدد کالای اتمام موجود شده و یا ارائه خدمت در آن خصوص ندارد.

امکان اعمال تغییر در سفارش ثبت شده وجود ندارد، لذا در صورت نیاز به انجام هرگونه تغییر و یا لغو سفارش، لازم است که مشتری تغییرات را بصورت تلفنی در ساعات کاری اطلاع رسانی نماید.
انجام هرگونه تغییر در سفارش منوط به تایید دلبند بوده و ارسال پیام از طرف مشتری به منزله پذیرش درخواست مشتری مبنی بر اعمال تغییر در سبد سفارش نمی باشد.
نکته مهم: جهت رعایت مسایل بهداشتی، احترام به حقوق سایر مشتریان و رعایت اخلاق حرفه ای، امکان مرجوعی و یا تعویض کالا وجود ندارد.


با عنایت به انجام کنترل کیفی، ثبت اطلاعات و توضیحات، قیمت گذاری و ... محصولات توسط نیروی انسانی صورت می گیرد، احتمال بروز خطا وجود دارد، لذا تعویض یا مرجوعی کالا تنها زمانی امکان پذیر است که قصور مجموعه دلبند در خصوص ارسال کالا خلاف سفارش مشتری و اطلاعات سایت و یا معیوب بودن کالا، احراز گردد.
معیار تشخیص معیوب بودن کالا، استانداردهای واحد کنترل کیفی دلبند می باشد .

ضمنا به این نکته نیز توجه فرمایید که در بعضی کالای های واردتی خصوصا برندهای اورجینال ممکن است مارک لباس از لباس جدا شده و یا با ماژیک مخدوش شده باشد که این امر مسئله ای عادی است و در گمرک اتفاق می افتد.
باتوجه به نحوه اندازه گیری، اختلاف اندازه گیری تا 1 سانتی متر (2 سانتی متر برای دور سینه و دور کمر) از موارد مرجوعی محسوب نمی گردد.

امکان انجام کنترل کیفی برای کالاهایی که داخل بسته بندی تولید کننده هستند و یا به صورت پک چند عددی عرضه می شوند، وجود ندارد، لذا در صورت داشتن نقص، به عنوان قصور دلبند درنظر گرفته می شوند.

در صورت احراز قصور از طرف مجموعه دلبند، رفع نقص و یا جبران هزینه های احتمالی عودت کالا توسط مشتری، در اسرع وقت انجام می گردد و در این موارد هزینه عودت کالا و ارسال مجدد بر عهده دلبند می باشد.
در صورتیکه مشتری پس از تحویل سفارش متوجه اشتباه یا نقص در کالای ارسالی از طرف دلبند شود، به دلیل حفظ مسایل بهداشتی، احترام به حقوق سایر مشتریان و رعایت اخلاق حرفه ای، لازم است حتی الامکان بدون باز کردن بسته بندی محصول، مراتب را حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت سفارش به مجموعه دلبند اطلاع رسانی نماید. لازم به ذکر است امکان رسیدگی به درخواست هایی که پس از این زمان به مجموعه دلبند ارجاع شوند، وجود ندارد.
شرط بررسی مرجوعی کالا، ارسال پیام حاوی نام و نام خانوادگی، شماره سفارش، علت مرجوعی و عکس یا فیلم از نقص کالا به واحد پشتیبانی دلبند، از طریق پیام رسان واتس اپ با شماره 07 98 626 0912 می باشد.
کالا باید در شرایط آکبند باشد و تگ، مارک، کوپ لباس خراب نشده باشد. کالایی که مورد استفاده قرار گرفته و یا شست و شو شده باشد، مورد پذیرش نخواهد بود.
شرط پذیرش مرجوعی، ارسال کالا در وضعیت اعلام شده و ارسال تمامی ملزومات و ملحقات کالا می باشد.
در موارد خاص، مشتری می تواند درخواست مرجوع نمودن کالا را داشته باشد. 
مجموعه دلبند پس از بررسی شرایط، در پذیرش یا عدم پذیرش مرجوعی، اختیار دارد.
در صورت موافقت دلبند با مرجوعی، مطابق توضیحاتی که به مشتری داده خواهد شد، ایشان سفارش را از طریق پیک دلبند و یا پست سفارشی به آدرس دلبند عودت می نماید. هزینه ارسال سفارش بر عهده دلبند خواهد بود و وجه مربوط به سفارش با هماهنگی قبلی به مشتری عودت خواهد شد.
مدت زمان تعویض یا عودت وجه کالای مرجوعی به مشتری، تا 7 روز کاری پس از تحویل شدن کالا به دلبند می باشد.
شماره حساب یا شماره کارت اعلام می نماید، ملاک پرداخت بوده و مسئولیت آن بر عهده مشتری می باشد.
بطور کلی هر عاملی که خارج از اختیار دلبند می باشد (مانند اتفاقات غیر منتظره مانند تصادف، بلایای طبیعی، ارائه خدمات نامناسب یا با کیفیت پایین توسط سایر سازمانها، موسسات دولتی (از جمله اداره پست جمهوری اسلامی) و خصوصی و ....که موجب کاهش خدمت رسانی دلبند گردد، از تعهد مجموعه دلبند خارج است لیکن مجموعه دلبند نهایت تلاش خود را می کند تا به محض رفع مشکل، خدمت رسانی با کیفیت قبلی را ادامه دهد.
مجموعه دلبند، تعهد می نماید به محض عادی شدن شرایط، خدمات رسانی مطلوب انجام گردد.
 
راهنمای اندازه گیری، سایزها و توضیحات تکمیلی:
شرکتهای مختلف تولید کننده توضیحاتی را در خصوص سایز، نحوه شتسشو، جنس و کشور تولید کننده و ... را در خصوص کالا ارائه می نمایند که لازم است مشتری در زمان استفاده از کالا به آنها دقت نماید. مسئولیت کلیه مندرجات مذکور بر عهده شرکت تولید کننده است و دلبند هیچ گونه دخل و تصرفی در این حوزه نداشته و مسئولیتی نمی پذیرد.  
در تمامی موارد حق ترمیم و یا تصحیح تمامی اطلاعات روی سایت، برای مجموعه دلبند محفوظ است
مسئولیت ایجاد حساسیت و یا بروز مشکلات برای مصرف کننده بر عهده شرکت تولید کننده می باشد.

  • تولید کنندگان کالا دارای اندازه های منحصر بفرد برای برشهای پوشاک خود می باشند و ممکن است قواره البسه، متفاوت بوده و یا سایزها، متناسب با عدد یا توضیح درج شده در محصولات نباشد، لذا برای سهولت در خرید بر اساس اندازه گیری و دانش تجربی تیم کیفیت دلبند توضیحاتی در بخش شرح جزئیات محصولات ذکر شده است.


در صورت بروز حوادث، اتفاقات و بلایای طبیعی و غیر طبیعی یا خطای انسانی و ...، احتمال تغییر فرآیند اجرایی وجود دارد. در این موارد مجموعه دلبند نهایت تلاش خود را می نماید تا در اولین فرصت در حد توان ارائه خدمت نماید.
قوانین و مقررات مجموعه فروشگاهی دلبند، بسته به شرایط اقتصادی، اجتماعی و ... امکان بروز رسانی دارد و مجموعه فروشگاهی دلبند حق انجام هرگونه تغییرات مورد نیاز را برای خود محفوظ می داند.

 

نظرات